OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rok B – 17.03.2024 r.

I tydzień psałterza

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres Męki Pańskiej, który będzie dla nas głównym tematem dwóch następnych tygodni. Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska, bądźmy razem z Chrystusem wtedy kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także podczas tej Eucharystii.

Kolekta na pokrycie kosztów nowych schodów do kościoła.

1. Dziś o godz.15.00 – odczytywanie zalecek za zmarłych, 15.15 – nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki do dnia      24 marca  trwa NOWENNA w intencji ojczyzny, zgody narodowej  i poszanowania życia ludzkiego.
  3. W czwartek, 21 marca o 17.00 msza św. szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych o godz. 18.00 w kościele.
  4. W piątek, 22 marca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
    i adoracja do godz. 16.45. Potem odczytywanie zalecek za zmarłych.
    O godz. 17.30 – Droga krzyżowa ulicami naszej parafii.
  5. Przedświąteczne odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św.
    w piątek, 22 marca i w sobotę, 23 marca oraz w poniedziałek, 25 marca od godz. 8.00 Prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  6. Dziękujemy za ofiary na pokrycie kosztów nowych schodów do kościoła.
    W niedzielę 24 marca kolekta na potrzeby parafii.
  7. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi zaproponują „babeczki wielkanocne”. Uzyskane środki przeznaczą na dofinansowanie wyjazdu na rekolekcje
    w czasie wakacji.
  8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki z prawej strony z tyłu kościoła. Można również nabyć paschaliki Caritas.
  9. Osoby chętne do pomocy przy budowie Bożego Grobu zapraszamy w poniedziałek 18 marca na godzinę 9.00 i wtorek 19 marca na godzinę 15.00.
  10. Organizatorzy Misterium Męki Pańskiej na piekarskiej kalwarii zapraszają do włączenia się i do zaangażowania w ogrywanie ostatnich wydarzeń z życia Jezusa. Informacje w gablotce.