Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. - ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA

DUCHA ŚWIĘTEGO

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI
MB WSPOMOŻENIA WIERNYCH

Rok B – 19.05.2024 r.

IV tydzień psałterza

W dzień Zesłania Ducha Św. modlimy się: „Przyjdź Duchu Św. chwały i spuść  z nieba na świat cały promień światła Twego”.

Dziś nasza parafia obchodzi również uroczystość odpustową ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Kazania głosi i sumie przewodniczy ks. Roman Grabowski.

Kolekta odpustowa na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na Nieszpory odpustowe połączone z Nabożeństwem majowym
    o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek, 20 maja obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego. Spotkanie Członków Żywego Różańca w domu parafialnym o godzinie 16.00. Po nabożeństwie majowym katecheza dla dorosłych w domu parafialnym.
  3. W piątek, 24 maja przypada wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych.
    O godzinie 17.00 msza św. zbiorowa w intencjach osób żyjących.
  4. W niedzielę, 26 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Do MB Piekarskiej wyruszy pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców o godz. 7.30.
  5. Dziękujemy wszystkim za ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.
  6. Zapisy na rekolekcje w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym
    w Kokoszycach, które odbędą się w dniach 3 - 6 czerwca br., w kancelarii parafialnej do 22 maja.
  7. W czwartek, 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi – Boże Ciało.
    W tym roku ołtarze będą ulokowane: I – przy krzyżu na ul. Jagiellońskiej (rodzice dzieci I komunijnych), II – na ul. Jagiellońskiej 67 (grupy modlitewne i sąsiedzi), III – na ul Głównej (działkowcy), IV – przy kaplicy św. Antoniego na Dołkach (mieszkańcy Dołków).
  8. Ksiądz proboszcz bazyliki piekarskiej zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej, która odbędzie się 26 maja br. na spotkanie organizacyjne
    w poniedziałek, 20 maja 2024 r. o godz. 18.45 do auli za probostwem (wejście od strony Muzeum Sanktuaryjnego).

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Artura Twardawy i + Konrada Wójcika

RiP