OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

I Niedziela Adwentu

Rok B – 29.11.2020 r.

I tydzień psałterza

Dziś w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent oznacza okres oczekiwania na przyjście Pana. To oczekiwanie rozważamy w trzech aspektach: powtórne przyjście Chrystusa (paruzja), pamiątka przyjścia Jezusa na ziemię (Boże Narodzenie) oraz osobiste spotkanie z Chrystusem (śmierć). Wszystkie trzy spotkanie wymagają naszej gotowości i czujności.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. I czwartek – 3 grudnia, I piątek – 4 grudnia, I sobota – 5 grudnia. Nabożeństwa okolicznościowe w czwartek i sobotę po porannej Mszy św., w piątek po Mszy św. o godz. 17.00. W piątek kolekta charytatywna.
  3. 4 grudnia wspomnienie św. Barbary, patronki diecezji oraz górników.
    W tym dniu o godz. 8.00 Msza św. w intencji górników, emerytów, pracowników górnictwa i ich rodzin z okazji święta patronalnego. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie Rorat
    w zwyczajnej formie.
    W oparciu o materiały przygotowane przez redakcję Gościa Niedzielnego będą krótkie filmiki do pobrania na platformie Holy Week oraz słuchowisko z udziałem grupy dzieci, udostępnione na falach Radia eM.  Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  5. W naszym kościele będzie w okresie Adwentu Msza św. wieczorna                    z formularza liturgicznego o NMP w Adwencie (Rorate). Zachęcamy do uczestnictwa przede wszystkim osoby dorosłe. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami lub lampionów.
  6. Od I Niedzieli Adwentu w „okienku” domu parafialnego można nabywać opłatki i świece – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  7. Osoby, które mają zezwolenie na wycinkę i chcą ofiarować choinki do kościoła na dekoracje świąteczne, prosimy o zgłoszenie informacji do zakrystii.
  8. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii, szczególnie
    za darowizny – na cele statutowe oraz uproszczone wpłaty poprzez stronę internetową. Kolekta 6 grudnia na potrzeby parafii. Po Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Franciszka Wieczorka

RiP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Rok A – 22.11.2020 r.

I tydzień psałterza

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kościelnego, staje przed nami w całym swym majestacie    i w całej okazałości Chrystus – Król. Oddajemy Mu cześć jako naszemu Królowi            i Zbawcy. Dziękujemy Mu za wszystko, co nam uczynił, pragniemy Go zapewnić, że zawsze będziemy Mu wierni.

Kolekta na potrzeby archidiecezji.

1. W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, zapraszamy                na Nieszpory o godz. 15.00, w czasie których odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
  2. W poniedziałek 23 listopada na Mszy św. o godz. 18.00, wikary Ireneusz Pawlak, podziękuje Panu Bogu za 45 lat swojego życia oraz 20 rocznicę kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy
    do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
  4. W okresie Adwentu będą dwie Msze św. niedzielne w sobotę o godz. 16.00 i 18.00.
  5. Od I Niedzieli Adwentu w „okienku” domu parafialnego można nabyć opłatki i świece – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
  6. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii, szczególnie
    za
    darowizny – na cele statutowe oraz uproszczone wpłaty poprzez stronę internetową. Bóg zapłać za każdą formę pomocy parafii. Kolekta                  29 listopada na potrzeby parafii.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Lidii Szwarc

RiP