OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Rok A – 12.01.2020 r.

Od poniedziałku I tydzień psałterza.

Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie,  w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu. Zgromadziliśmy się, żeby wyznać, iż Jezus jest umiłowanym Synem Boga  i prawdziwym Barankiem, który gładzi grzechy świata.

Kolekta na  pokrycie kosztów remontu domu parafialnego.

1. Zapraszamy na kolędowanie z chórem im. Dąbrówki o godz. 15.00.
  2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do wtorku przed Środą Popielcową.
  3. W czwartek 16 stycznia nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00.
  4. W piątek 17 stycznia  o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia  i następnie Msza św. -  O Miłosierdzie Boże  dla świata i grzeszników, przez wstawiennictwo   św. s. Faustyny i  św. Jana Pawła II.  Kolekta na rzecz pomocy chrześcijanom  w Syrii.
  5. Od soboty 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o poważne potraktowanie segregacji odpadów na cmentarzu. W dalszym ciągu mieszane jest szkło z „plastikiem” i innymi śmieciami. Przed wrzuceniem znicza szklanego do kontenera należy ściągnąć „plastikowe” dno i kaptur  oraz wyjąć wkład i następnie wrzucić czyste szkło  do pojemnika.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów remontu domu parafialnego. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji, na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa.
  8. Zapisy na sierpniową pielgrzymkę na Węgry, Rumunię i Bułgarię tylko do końca stycznia.
  9. Parafialny wyjazd na narty, sanki i basen do Istebnej w czwartek 16 stycznia o godz. 8.00. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

II Niedziela

po Narodzeniu Pańskim

Rok A – 05.01.2020 r.

II tydzień psałterza.

Mądrość Boża, którą ukazuje Stary Testament, zamieszkała wśród ludzi w Jezusie Chrystusie. On, zrodzony przed wszystkimi wiekami, objawił się światu przez swoje przyjście we Wcieleniu.  W świetle tej wcielonej Mądrości człowiek może rozpoznać swoje powołanie, przeznaczenie i sens życia. Dlatego przyjęcie Chrystusa  jest mądrością życia i darem Boga.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na Nieszpory z kolędami o godz. 15.00.

1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominająca misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. W dniu jutrzejszym też obchodzimy Dies Episcopi. Jest to dzień modlitwy za  naszych biskupów, którzy wspominają  rocznicę święceń biskupich.

1. Zachęcamy do udziału w Piekarskim Orszaku Trzech Króli. Uroczystość Trzech Króli rozpocznie uroczysta Msza Święta, która odbędzie się o godz. 11.00 w kościele Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich. Tuż po Mszy, o godz. 12.00 zaplanowany został wymarsz barwnego pochodu.

1. 6 stycznia nie będzie Nieszporów o godz. 15.00.  Zapraszamy o godz. 17.00 na IV koncert kolęd i melodii bożonarodzeniowych w wykonaniu orkiestry, zespołu FORTE i Dzieci Maryi.

1. W niedzielę 12 stycznia obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Nieszpory o godz. 15.00 z chórem „Dąbrówka”.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Jutro kolekta na misje.  W przyszłą niedzielę kolekta na  pokrycie kosztów remontu domu parafialnego.

1. Zapisy na sierpniową pielgrzymkę na Węgry, Rumunię i Bułgarię tylko do końca stycznia.

1. Parafialny wyjazd na narty, sanki i basen do Istebnej w czwartek 16 stycznia o godz. 8.00. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.