OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA

III Niedziela Zwykła

Rok B – 24.01.2021 r.

III tydzień psałterza

Jezus zaczyna publiczną działalność od wezwania do pokuty. Prawdziwa pokuta polega na pełnym wewnętrznym nawróceniu się i przyjęciu nauki Chrystusa. „Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże.”

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Niech Pismo św. będzie systematycznie czytane i stanie się źródłem naszej modlitwy.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  3. 25 stycznia w poniedziałek przypada rocznica śmierci + ks. prob. Józefa Ryszki.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 26 stycznia                po Mszy św. wieczornej.
  5. Odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św. w dniach              29 i 30 stycznia oraz 1 lutego od godz. 8.00. Prosimy                                  o zgłoszenia  telefoniczne w kancelarii.
  6. Dodatkowe Msze św. w sobotę 30 stycznia o godz. 16.00 oraz w niedzielę
    31 stycznia o godz. 9.45.
  7. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii. Kolekta 31 stycznia
    na potrzeby parafii.
  8. Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku w intencji mieszkańców
    z ul. Batorego i pozostałych, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonych terminach, odbędzie się 2 lutego o godz. 17.00.
  9. Przypominamy, iż od stycznia 2021 roku nie ma już płatności za wodę          na cmentarzu w kwocie 12 zł/rok. Obecnie będzie to 5 zł/rok płatne          przy przedłużeniu rezerwacji grobu.
  10. Zapisy na pielgrzymkę po Sanktuariach Europy w kancelarii parafialnej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA

II Niedziela Zwykła

Rok B – 17.01.2021 r.

II tydzień psałterza

Człowiek powołany, to znaczy człowiek wybrany przez Boga do spełnienia życiowej misji. Wsłuchajmy się dziś w głos Boży, abyśmy dobrze zrozumieli znaczenie i sens naszego ludzkiego i doczesnego powołania.

Kolekta na potrzeby archidiecezji, na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Także w poniedziałek 18 stycznia dzieci komunijne mają spotkanie z Panią krawcową w domu parafialnym. Na godz. 17.00 przychodzą chłopcy,
    na godz. 18.00 dziewczynki. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych planujemy na wtorek 26 stycznia po Mszy św. wieczornej.
  4. Dodatkowe Msze św. w sobotę 23 stycznia o godz. 16.00 oraz w niedzielę
    24 stycznia o godz. 9.45.
  5. Wielkie podziękowania za złożone ofiary na funkcjonowanie parafii z okazji Mszy św. o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Kolekta 24 stycznia
    na potrzeby parafii.
  6. W gablotce przed kościołem umieszczony jest program pielgrzymki
    po sanktuariach Europy planowanej na lipiec 2021 r. Zapisy i szczegóły
    w kancelarii.
  7. Przypominamy, iż Kancelaria parafialna jest czynna (telefonicznie) – poniedziałek i piątek 7.30 – 10.00 oraz w środy 18.00 – 20.00.