OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Rok B – 24.03.2024 r.

II tydzień psałterza

Przekonamy się o tym, jak podczas całego Wielkiego Tygodnia Miłość Boża przybierze konkretny kształt: cierpienia, bólu, łez, śmierci i zmartwychwstania. Wszystko po to, byśmy mogli dotknąć Bożej miłości, by Jego przebaczenie mogło nas ogarnąć tak, jak ramiona ukochanej osoby.

Dziś ostatni dzień NOWENNY w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Dziś o godz.15.00 – odczytywanie zalecek za zmarłych, 15.15 – ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będą w naszym kościele rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej.
  3. Spowiedź przedświąteczna w jednym konfesjonale według planu zamieszczonego w biuletynie, na stronie internetowej parafii oraz w gablotce.
  4. Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – 18.00.

Wielki Piątek – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00, Droga Krzyżowa – 9.15, (od godz. 9.00 odczytywane będą zalecki). Ceremonie Wielkiego Piątku – 18.00.

Wielka Sobota – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Wigilia Paschalna – 19.00. Na zakończenie mszy św. procesja rezurekcyjna dookoła kościoła. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 13.00, 14.00 i 15.00.

1. Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w I święto jak w każdą niedzielę.
  2. Dziękujemy wszystkim za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz dzisiejsze ofiary potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę 31 marca kolekta świąteczna na potrzeby parafii.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się budowę Grobu Pańskiego, Ciemnicy oraz sprzątanie i dekorację kościoła.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Teodora Zoka, + Piotra Koszeli

RiP