OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA. UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ.

Uroczystość NMP Piekarskiej

Rok B – 12.09.2021 r.

IV tydzień psałterza

Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej. Kierujemy naszą myśl do bliskiego nam sanktuarium, aby podziękować dobremu Bogu za dar Matki, która tam już od wieków gromadzi swoje dzieci, zwłaszcza ze Śląska, i darzy je swą macierzyńską dobrocią. Pragniemy jednak również przejrzeć się w tym 'Zwierciadle sprawiedliwości', ażeby obudzić w sobie na nowo pragnienie życia zgodnego z Ewangelią.

Kolekta na potrzeby parafii.

Po mszy św. zbiórka na Caritas – pomoc Afgańczykom.

1. Dziś Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji
    i miasta Piekary Śl. O godzinie 13.45 rozpoczną się obchody różańcowe, które zakończone będą nieszporami maryjnymi o godz. 15.00 w bazylice. Chętnych zachęcamy do uczestnictwa w odpuście piekarskim. W naszym kościele nie będzie w tym dniu Nieszporów niedzielnych o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
    O godz. 18.00 msza św. - o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników,
    a następnie różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła.
  3. Święto Podwyższenia Krzyża św. we wtorek 14 września. Prosimy
    o przyozdobienie krzyży przydrożnych i w swoich domach.
  4. We wtorek 14 września po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy 8 z roku szkolnego 2020/2021.
  5. W czwartek 16 września po mszy o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego i osób chcących zaangażować się w czytanie lub śpiewanie
    w czasie niedzielnej i tygodniowej liturgii.
  6. W piątek 17 września o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
    a następnie msza św. -
    O Miłosierdzie Boże dla świata i grzeszników przez wstawiennictwo św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Kolekta na rzecz pomocy chrześcijanom w Syrii.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii oraz te złożone przed kościołem na rzecz Afgańczyków. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  8. W sobotę 18 września wyjazd do Sandomierza o godz. 6.00.