Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   V NIEDZIELA WIELKANOCNA

          Rok C – 15.05.2022 r.

           I tydzień psałterza.

 

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy  i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.

 

Kolekta na potrzeby parafii.

 

 1. Dziś Nabożeństwo majowe wraz z chórem „Dąbrówka” o godz. 15.00.
 2. We wtorek 17 maja po mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie dla wszystkich chcących uświetnić odpust parafialny w strojach regionalnych.
 3. W piątek 20 maja o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia                a następnie msza św. przez wstawiennictwo św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II o miłosierdzie Boże dla świata i grzeszników. Kolekta na rzecz pomocy chrześcijanom w Syrii.
 4. W niedzielę 22 maja VI Niedziela Wielkanocna – odpust parafialny ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Kazania wygłosi i sumie przewodniczyć będzie
  kan. Damian Wojtyczka – Dziekan Dekanatu Piekary Śl.
 5. Dziękujemy wszystkim za ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę      22 maja kolekta odpustowa na potrzeby parafii.
 6. Odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św. w dniach 27 i 28 maja od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 7. Można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Należy podać imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.
 8. Rekolekcje dla naszej parafii w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach,           w dniach 30.05.2022 (poniedziałek) – 02.06.2022 (czwartek). Koszt pobytu to 250 zł. Przejazd do Kokoszyc we własnym zakresie.
 9. Zapraszamy na wyjazdy parafialne do ogrodów w Wojsławicach i zwiedzanie Brzegu oraz na pielgrzymkę obejmującą Wielkopolskę, Niemcy i Czechy. Zapisy w kancelarii.
 10. Spotkanie dla rodziców bierzmowańców we wtorek 24 maja o godz. 18.30
  w kościele oraz dla rodziców klas II na temat przyszłorocznej I Komunii w piątek
  27 maja o godz. 18.30.

 

 

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Stanisława Kiery, +Jerzego Pawełczyka i + Natalii Adamczyk.

RiP

Zapamiętaj mnie (90 dni)