Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

Rok B – 07.03.2021 r.

III tydzień psałterza

 

 

 

 

Zawsze łagodny i dobry Jezus staje dziś przed nami jako ten, który broni domu swojego Ojca  przed znieważaniem go przez handlujących w nim faryzeuszów.  Swoją postawą i swoją nauką wzywa nas, byśmy szanując dom Boży, równocześnie oddawali w nim należną cześć Bogu.

 

Kolekta na potrzeby parafii.

 

  1. Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych od godz. 15.00. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet.
  2. W niedzielę 7 marca przypada kolejna rocznica śmierci ks. prob. Bernarda Kotucza. RiP.
  3. Zachęcamy do skorzystania z propozycji rekolekcjiw formie online :

   a. wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. –polecamy dzieciom,                   młodzieży, a także rodzinom.

   b) „O komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie          tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Szczegółowe                    informacje na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html                       ?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE

  c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych                  Świętej  Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca.           Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube.

    4. Dodatkowe Msze św.: w sobotę 13 marca o godz. 16.00 oraz w niedzielę 14 marca o godz. 9.45.      5. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii. W przyszłą niedzielę 14 marca kolekta na           potrzeby parafii.

 

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Brunona Połednioka

RiP

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

Rok B – 28.02.2021 r.

II tydzień psałterza

 

Trudno było Apostołom uwierzyć, że Jezus Chrystus będzie musiał cierpieć, że umrze na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstanie.  Aby ich przygotować na tę chwilę i aby wzmocnić ich wiarę, przemienił się przed nimi na górze Tabor.

 

Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny ad Gentes.

 

 

 

1. Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych od godz. 15.00. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet.
2. 4 marca I czwartek – nabożeństwo po Mszy św. porannej.

 

3. 5 marca I piątek – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza św. O godz. 16.45 odczytywanie zalecek za zmarłych a po Mszy św. o godz. 17.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. wieczorna rozpocznie się po skończonym nabożeństwie o godz. 18.15. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet. W piątek kolekta charytatywna.
4. 6 marca I sobota – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
5. Dodatkowe Msze św.: w sobotę 6 marca o godz. 16.00 oraz w niedzielę 7 marca o godz. 9.45.

 

6. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii. W przyszłą niedzielę 7 marca kolekta na potrzeby parafii.

 

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Jana Batoga

RiP

 
 

Zapamiętaj mnie (90 dni)