OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

II NIEDZIELA ADWENTU

Rok C – 05.12.2021 r.

II tydzień psałterza

Na każdej drodze, a szczególnie w Adwencie potrzebny jest nam przewodnik. Kościół daje nam go dziś w osobie Jana Chrzciciela. Przygotowywał on Naród Wybrany na przyjście Mesjasza. To samo czyni i dziś w odniesieniu do nas.

Kolekta na potrzeby parafii.

Po mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. Katecheza dla dorosłych w poniedziałek 6 grudnia po mszy św. wieczornej
    w domu parafialnym.
  3. W środę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci Maryi będą obchodzić swoje święto patronalne na mszy św. o godz. 17.00.
  4. Uczniów klasy VII zapraszamy przed mszą św. roratnią na miesięczną spowiedź w czwartek od godz. 16.30. Także w czwartek na roratach poświęcimy cudowny medalik Matki Bożej dla dzieci komunijnych.
  5. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. W przeszłą niedzielę 12 grudnia kolekta także na potrzeby parafii.
  6. Świece caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki można nabyć
    w ciągu tygodnia w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej, a w niedziele adwentowe w domu parafialnym.
  7. W czwartek 16 grudnia po mszy św. roratniej, w kościele spotkanie zespołu liturgicznego.
  8. Zapowiadamy z wyprzedzeniem, iż w piątek 17 grudnia o 18.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
  9. Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. zmienią się limity osób w kościołach do
    50 proc. obłożenia (obecny limit 75 proc.). Do liczby osób nie wlicza się zaszczepionych przeciw COVID-19. W dalszym ciągu obowiązuje

w pomieszczeniach zamkniętych:

- Dystans

- Dezynfekcja

- Maseczka

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Stefanii Wieczorek i + Magdaleny Gawron

RiP