OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Rok B – 20.06.2021 r.

IV tydzień psałterza

Dzieje Kościoła toczą się wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy o godz. 15.00 na Nieszpory.
  2. W czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W piątek 25 czerwca oraz w sobotę 26 czerwca od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
  4. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu dzieciom w piątek w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  5. W okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia zmiana godzin odprawiania Mszy św.:

- niedziela – o godz. 8.00, 11.00 i 16.00 oraz na Dołkach o godz. 9.45.

- w czwartki – nie będzie Mszy św. „szkolnej” o godz. 17.00.

- w pierwsze piątki – 2.07.2021 i 6.08.2021 nie będzie dodatkowej Mszy św.
o godz. 15.00.

- w trzecie piątki – 16.07.2021 i 20.08.2021 nie będzie dodatkowej Mszy św.
 o godz. 15.00.

1. Od 3 lipca Msze św. w soboty (wigilia niedzieli) o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w piątki po Mszy św. o godz. 17.00.
  2. Prosimy osoby, które zamówiły Mszę św. na środę 7 lipca o zgłoszenie się do kancelarii.
  3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na ten sam cel.

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W ZWIĄZKU Z BEATYFIKACJĄ SŁUGI BOŻEGO KS. JANA MACHY I ODWOŁANIEM DYSPENSY

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry,

1. Przekazuję Wam z radością informację, że papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy, kapłana naszej archidiecezji, zgilotynowanego w 1942 r. w katowickim areszcie przez gestapowców. Mszę św. beatyfikacyjną zaplanowano na sobotę 20 listopada br. w przededniu Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Delegatem Ojca Świętego będzie ks. kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. O szczegółach przebiegu tej uroczystości będziemy informować na bieżąco. Już teraz prośmy Bożą Opatrzność o duchowe owoce beatyfikacji dla każdego z nas, a także o orędownictwo Sługi Bożego ks. Jana Machy, męczennika II wojny światowej, którego po beatyfikacji zamierzam uczynić orędownikiem powołań i patronem seminarium duchownego.
  2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., na podstawie kan. 93 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 20 czerwca br., tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią.

Mając na uwadze, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem, usilnie zapraszam wszystkich wiernych archidiecezji do nieustannego odkrywania wartości świętej Wieczerzy, szczególnie poprzez regularne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Licząc na życzliwe przyjęcie tego zaproszenia, nadal proszę Was o respektowanie aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Na czas zbliżających się letnich wakacji, urlopów i wypoczynku wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Szczęść Boże!

† Wiktor Skworc Arcybiskup

Metropolita Katowicki

Katowice, 16 czerwca 2021 VA I – 39/21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Rok B – 13.06.2021 r.

III tydzień psałterza

Życie ludzkie można porównać do małego ziarenka, które wrzucone w ziemię powoli wzrasta i rozwija się. Jeśli człowiek współpracuje z łaską Bożą, wzrasta w nim Bóg i staje się pełnowartościowym człowiekiem.

Dziś rocznica poświecenia kościoła parafialnego. Modlimy się za budowniczych i wszystkich tych, którzy starają się o utrzymanie i upiększanie naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na kościół.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Dziś odpust na Dołkach ku czci św. Antoniego. Tam też Nieszpory odpustowe o godz. 15.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 16.00 - Msza św. - o pokój na świecie i o nawrócenie grzeszników, po Mszy św. Różaniec Fatimski
    i procesja z figurą MB dookoła kościoła.
  3. W piątek 18 czerwca o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
    a następnie Msza św. - przez wstawiennictwo św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II - O Miłosierdzie Boże dla świata i grzeszników.Kolekta na rzecz pomocy chrześcijanom w Syrii.
  1. Kilka miesięcy odprawialiśmy w sobotę dodatkową Mszę św. o godz. 16.00, na której frekwencja była znacząco wyższa niż o godz. 18.00. Proponujemy od wakacji odprawianie wieczornej Mszy św. o godz. 16.00 lub 17.00. Przy drzwiach głównych są kosze z oznaczeniem „16.00” i „17.00”. Prosimy
    o wrzucenie kartki do właściwego kosza preferującą daną godzinę odprawiania Mszy św.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na ten sam cel.
  3. W kancelarii można wpłacać należność na pielgrzymkę na Warmię i Mazury. Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek 17 czerwca po Mszy wieczornej.
  4. Przypominamy o zdecydowaniu się na przedłużenie rezerwacji bądź rezygnacji z miejsca grobowego. Prosimy o zainteresowanie się tą sprawą.