Ogłoszenia Duszpasterskie 02.08.2020 - 09.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła

Rok A – 02.08.2020 r.

II tydzień psałterza

Tłumy nakarmione dzięki cudownemu rozmnożeniu chleba i ryb znów będą łaknąć. Uzdrowieni z chorób i tak kiedyś umrą. Jednak głód odczuwany przez ciało nie jest najgorszym z głodów. Trudniej zaspokoić głód i uleczyć cierpienie duszy zranionej grzechem. Tego właśnie głodu i cierpienia naszych dusz Bóg dotyka w Eucharystii.

Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

1. Dziś 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny przychodząc do kościoła na Mszę św., odmawiając: „Wierzę w Boga..”, „Ojcze nasz…” i „Zdrowaś Maryjo…” oraz spełniając pozostałe warunki odpustu.
  2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 15.00.
  3. 6 sierpnia przypada I czwartek miesiąca a zarazem Święto Przemienienia Pańskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 a po niej na nabożeństwo w intencji powołań. 7 sierpnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00. W piątek kolekta charytatywna.
  4. Dziękujemy za kolektę na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta w niedzielę 9 sierpnia na potrzeby parafii.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Andrzeja Wąsik

RIP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

XVII Niedziela Zwykła

Rok A – 26.07.2020 r.

I tydzień psałterza

Czasy, w których żyjemy, częściej są nastawione na to, by „więcej mieć” niż „bardziej być”. Przy takim nastawieniu uwaga koncentruje się na doczesności, a przecież ona przemija. Czy naprawdę wierzę w to,                iż moim pragnieniem jest królestwo Niebieskie?

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Dziś wspomnienie św. Anny. Składamy serdeczne życzenia wszystkim żyjącym babciom, tym zaś, które odeszły do Pana wypraszajmy w modlitwie radość nieba. W sobotę 12 września, na Święto Podwyższenia Krzyża św., planowana jest parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny.
  2. Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 15.00.
  3. W niedzielę 2 sierpnia będzie miała miejsce Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny. Szczegółowe informacje w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  4. 1 sierpnia przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo okolicznościowe po porannej Mszy św.
  5. W niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny przychodząc do kościoła na Mszę św., odmawiając: „Wierzę w Boga..”, „Ojcze nasz…” i „Zdrowaś Maryjo…” oraz spełniając pozostałe warunki odpustu.
  6. Dziękujemy za wsparcie materialne parafii. Kolekta
    w niedzielę 2 sierpnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Józefa Bloch

RIP