OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

III Niedziela Wielkiego Postu

Rok B – 07.03.2021 r.

III tydzień psałterza

Zawsze łagodny i dobry Jezus staje dziś przed nami jako ten, który broni domu swojego Ojca  przed znieważaniem go przez handlujących w nim faryzeuszów.  Swoją postawą i swoją nauką wzywa nas, byśmy szanując dom Boży, równocześnie oddawali w nim należną cześć Bogu.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zalecki za zmarłych od godz. 15.00. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet.
  2. W niedzielę 7 marca przypada kolejna rocznica śmierci ks. prob. Bernarda Kotucza. RiP.
  3. Zachęcamy do skorzystania z propozycji rekolekcjiw formie online :

a. wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. –polecamy dzieciom,                   młodzieży, a także rodzinom.

b) „O komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie          tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Szczegółowe                    informacje na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html                       ?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE

c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych                  Świętej  Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca.           Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube.

4. Dodatkowe Msze św.: w sobotę 13 marca o godz. 16.00 oraz w niedzielę 14 marca o godz. 9.45.      5. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii. W przyszłą niedzielę 14 marca kolekta na           potrzeby parafii.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Brunona Połednioka

RiP

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

Rok B – 28.02.2021 r.

II tydzień psałterza

Trudno było Apostołom uwierzyć, że Jezus Chrystus będzie musiał cierpieć, że umrze na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstanie.  Aby ich przygotować na tę chwilę i aby wzmocnić ich wiarę, przemienił się przed nimi na górze Tabor.

Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny ad Gentes.

2. 4 marca I czwartek – nabożeństwo po Mszy św. porannej.

3. 5 marca I piątek – o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza św. O godz. 16.45 odczytywanie zalecek za zmarłych a po Mszy św. o godz. 17.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. wieczorna rozpocznie się po skończonym nabożeństwie o godz. 18.15. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet. W piątek kolekta charytatywna.
4. 6 marca I sobota – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00.
5. Dodatkowe Msze św.: w sobotę 6 marca o godz. 16.00 oraz w niedzielę 7 marca o godz. 9.45.

6. Dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne parafii. W przyszłą niedzielę 7 marca kolekta na potrzeby parafii.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Jana Batoga

RiP