OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV Niedziela Zwykła

Rok A – 05.07.2020 r.

II tydzień psałterza

Jezus Chrystus imponował wielką pokorą i prostotą serca. Wszystko co mówi, mówił szczerze i czynił odważnie. Chwalił pokornych, ale surowo karcił zarozumiałych i pysznych.

Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne  w Katowicach.

Po Mszy św. zapowiadana zbiórka na powodzian.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W miesiącach wakacyjnych od 1 lipca do 31 sierpnia:

- w czwartki jest tylko Msza św. o godz. 7.00.

- w III piątki – 17.07. oraz 21.08. nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.

- kancelaria parafialna będzie czynna: poniedziałek 7.30 – 10.00 oraz 18.00 – 20.00 a także w piątek 7.30 – 10.00.

W środy kancelaria nieczynna.

Sprawy związane z pogrzebem można załatwić o każdej porze.

1. Zostało już zamontowane tabernakulum po remoncie. Odnowione jest wnętrze i płyta czołowa. Zostało również przerobione oświetlenie.
  2. Pani, pragnąca zachować anonimowość, pokryła większą część kwoty    na zapłacenie nowych konfesjonałów. Serdeczne Bóg zapłać! Jeśli ktoś chce skorzystać ze spowiedzi wchodzi tam, gdzie  na drzwiach jest napis – penitent. W środku  można uklęknąć lub usiąść na ławce.
  3. Dziękujemy za wsparcie materialne parafii, za ofiary w kopertach, przelewy internetowe oraz te, które wpływają  na konto parafii w sposób uproszczony poprzez stronę internetową. Kolekta w niedzielę 12 lipca    na pokrycie kosztów remontu cmentarza.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Jerzego Leszczyńskiego

RIP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII Niedziela Zwykła

Rok A – 28.06.2020 r.

I tydzień psałterza

Nie mamy wątpliwości, że dawniej i dziś życie Jezusa stanowiło dla nas jednoznaczny wzór do naśladowania.

Nie jest jednak łatwą rzeczą w pełni przyjąć i wcielić w życie Jezusowe wymagania.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału we Mszy św.                 o godz. 7.00 lub 18.00. Kolekta w tym dniu, zwana Świętopietrzem, przeznaczona jest na potrzeby                          Stolicy Apostolskiej.

W tym dniu obchodzimy także rocznicę święceń biskupich   ks. abpa seniora Damiana Zimonia.

1. I czwartek 2 lipca, I piątek 3 lipca i I sobota miesiąca 4 lipca. Zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe               w czwartek i sobotę po porannej Mszy św., w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

W I piątek kolekta charytatywna.

1. W miesiącach wakacyjnych od 1 lipca do 31 sierpnia:

- w czwartki jest tylko Msza św. o godz. 7.00.

W środy (począwszy od 1 lipca) kancelaria nieczynna.

Sprawy związane z pogrzebem można załatwić o każdej porze.

1. Dziękujemy za wsparcie materialne parafii, za ofiary w kopertach, przelewy internetowe oraz te, które wpływają na konto parafii w sposób uproszczony poprzez stronę internetową. Kolekta w niedzielę 5 lipca na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb:

+ Jana Poloczka

RIP