OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Rok A – 23.02.2020 r.

III tydzień psałterza.

Wszystko co Jezus mówił i czynił, miało jeden cel na względzie: przekonać słuchaczy, że w życiu najważniejsza jest miłość.

Nawet miłość nieprzyjaciół.

Kolekta na potrzeby parafii.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. W Środę Popielcową 26 lutego rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty.  W tym dniu obowiązuje post ścisły.                                   Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.
  3. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu wprowadzające w Wielki Post                                   od czwartku 27 lutego do soboty  29 lutego. Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu.                              Adoracja potrwa do Mszy św. wieczornej.  W piątek zakończenie adoracji przed godz. 17.00. Zachęcamy                                                   do ofiarowania Jezusowi czasu a samemu skorzystajmy    z okazji do medytacji i przemyśleń.
  4. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 29 luty (sobota godz. 18.00) – 4 marca  Rekolekcje poprowadzi                                                ks. prałat Jerzy Lisczyk, emerytowany proboszcz z Kochłowic.
  5. W Wielkim Poście: w piątek Droga Krzyżowa: 17.00 – odczytywanie zalecek za zmarłych,  17.15 – nabożeństwo,                                      w niedziele Gorzkie Żale: 15.00 – odczytywanie zalecek za zmarłych,   15.15 – nabożeństwo.
  6. W najbliższy piątek 28 lutego zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy św. wieczornej,  a potem                                         do wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prowadzonej  przez młodzież naszej parafii.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. W środę popielcową – jałmużna postna, jako szczególne               zadośćuczynienie za niezachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w piątki.  W przyszłą niedzielę kolekta                         na potrzeby parafii.
  8. Gorące podziękowania panom, którzy w ostatnim czasie bardzo pomagali w uprzątnięciu placu kościelnego i cmentarza.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Krystyny Bijok  i  + Elżbiety Góra

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Rok A – 16.02.2020 r.

II tydzień psałterza.

Jezus nie był przeciwnikiem a tym bardziej wrogiem prawa mojżeszowego. Jezus pragnie przekonać nas, że litera prawa jest dobra, czasem konieczna,  ale od niej stokroć ważniejszy jest duch prawa.

Kolekta przeznaczona na pokrycie kosztów remontu domu parafialnego.

1. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 15.00.
  2. Spotkanie formacyjne dla bierzmowańców: dziewczyny – wtorek   18 lutego; chłopcy – środa 19 lutego. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
  3. W środę 19 lutego zapraszamy  na katechezą dla dorosłych  po Mszy wieczornej do domu parafialnego.
  4. W piątek 21 lutego o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza św. O Miłosierdzie Boże dla świata
    i grzeszników, przez wstawiennictwo św. s. Faustyny i św. Jana   Pawła II. Kolekta na rzecz programu pomocy caritasowej dla chrześcijan w Syrii – „Rodzina rodzinie”.
  5. Zapraszamy uczniów klasy VI i VII szkoły podstawowej do skorzystania ze spowiedzi w czwartek od godz. 16.30.  Msza św. szkolna o godz.  00.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów remontu domu parafialnego. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  7. Prosimy osoby starsze o zapoznanie się z umieszczonym w gablotce komunikacie policji dotyczącym kradzieży i oszustw na szkodę osób starszych.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby:

+ Jerzego Kutynioka i  + Łucji Wilczok