OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

IV Niedziela Wielkanocna

Rok B – 21.04.2024 r.

IV tydzień psałterza

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw        o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Prośmy podczas tej mszy świętej  o nowe         i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o  tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.

Kolekta na remont krypty katedry.

1. Zapraszamy dziś o godz. 15.00 na Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  2. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy modlitwę o nowe powołania do służby bożej.
  3. W poniedziałek 22 kwietnia po wieczornej mszy św. katecheza dla dorosłych w domu parafialnym.
  4. W czwartek 25 kwietnia, przypada święto św. Marka. Procesja z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy przy krzyżu misyjnym po  mszy św. ok. godz. 17.30.
  5. Odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią św.
    w piątek 26 kwietnia i w sobotę 27 kwietnia od godz. 8.00. Prosimy              o zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę będzie „słodki kiermasz” w domu parafialnym. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na nowe stroje regionalne.
  7. Dziękujemy wszystkim za ofiary na remont krypty katedry. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  8. Do 26 kwietnia można składać w kancelarii parafialnej karteczki z intencjami za zmarłych, które zostaną zebrane i ogłoszone w gablotce, i na stronie internetowej parafii. 1 maja w środę, o godz. 17.00 będzie msza św. zbiorowa za zmarłych.